BLOG POST

World Youth Games 2018 – Lazzate (Itálie)

Z našeho klubu vyrazila reprezentovat ČR hned čtveřice závodníků. Denisa Pecháčková, Vojtěch Hříbek, Vojtěch Kalaš a Jakub Kalaš.
WYG se konalo v italském Lazzate, které cyklotrialem a mototrialem doslova žije. Přesvědčí vás o tom hned socha trialisty na prvním kruhovém objezdu ve vesničce.
První den se konala týmová soutěž národů v které startovala naše Denisa. Čechům závod vyšel skvěle a první medaile putovala do ČR a do klubu 🙂 Stříbro!
Druhý den byly na pořadu dne kvalifikace. V kategorii Youth Girls nastoupila Denisa a s přehledem se kvalifikovala do nedělního finále. Dále v kategorii Benjamin nastoupil Vojtěch H. a Jakub.
Kluci se nevyhnuli nějakým chybkám a bylo z toho 14. místo pro Vojtu a 18. pro Kubu. Bohužel bez postupu, ale jsou v kategorii teprve prvním rokem a nutno uznat, že před klukama moc stejně starých závodníků nebylo.
Poslední z klubu nastoupil do závodu Vojta K. v kategorii Minime. Vojta udělal jednu zbytečnou pětku na nulové sekci a bylo z toho bohužel až 35. místo. Ve WYG je opravdu veliká konkurence a kolem 40 nejlepších jezdců je fakt hodně tvrdé.

Neděle byl pro Denisku velice obtížná. Byla v pozici obhájkyně loňského vítězství. První kolo zajela s jedním bodem a její největší soupeřka Alba měla 0 trestných bodů. Ufff to bude ještě napínavé.
Deniska ale zajela druhé kolo za nula a Alba chytla pětku. Je to tam!!! Denisa Pecháčková obhájila loňské vítězství a je dvojnásobnou vítězkou World Youth Games v kategorii Youth Girls!

Gratulujeme všem a děkujeme za vzornou reprezentaci klubu!!!!!