BLOG POST

Report zimní závod Prusice 11.3.2017

Milí cyklotrialoví přátelé, hlásíme se vám s první letošní událostí v naší Středočeské kotlině.

Tou událostí byl tuto sobotu 11.3.2017 konající se zimní závod. Naše tréninková hala, zvaná „ Pechyho kravín“, která je přes zimu zvyklá pouze na pár napůl zmrzlých individuí na kolech a motorkách, zažila tuto sobotu svých pár hodin slávy. Bylo nachystáno pět sekcí a kvalitní zázemí v podobě teplého WC v karavanu, vynikajícího guláše a sladkých větrníků, což jste mnozí z vás zakusili na vlastní chuťové pohárky. Stejně jako pro trávící trakty závodníků, byl připraven zážitek i pro jejich stroje. Některé v plné parádě a některé ještě trochu omotané pavučinami po zimě okusily naše pečlivě nachystané klády, palety, kameny a cívky. Nechyběly ani adrenalinové chvíle v podobě ulomeného pedálu, jak jinak než v sekci, na kole Kuby Kalaše a jeden ošklivě vypadající pád mezi klády Denisky Pecháčkové. Dopadlo to dobře, ani jeden vyražený zub ani dech a odřeniny se zahojí, než se vdá 😊. Oba dva si vysloužili plný počet bodů za umělecký dojem 😊.

Nicméně Kuba bojoval statečně až do konce závodu a bylo z toho první místo v kategorii poussin. V promese jsme měli tři želízka.

Petra Dryjáka, Ondru Hrabu a Danielku Pecháčkovou. Ondra Hraba svou kategorii ovládl a vybojoval si příčku nejvyšší, v jeho závodnické kariéře poprvé. Jen tak dál Ondro! V těsném závěsu za Ondrou se umístila Danielka Pecháčková, která se svými růžovými ušisky na helmě doplachtila přes veškeré nástrahy v sekcích na bronzové, třetí místo. Péťa Dryják sice promesu ovládl nejmenším počtem trestných bodů, ale vzhledem k tomu, že věkem Péťa patři do poussinů, byl hodnocen mimo pořadí. Příště už jistě bude startovat ve své kategorii protože je vidět že na to určitě má!

Další jezdci, kteří nosí naše klubové barvy, byli v benjaminech závodící Vojta Hříbek a Vojta Kalaš, které dokázal porazit pouze Kuba Mudrák ze Slovenska. Konečné pořadí tedy znělo: 2. místo Vojta Hříbek a 3. místo Vojta Kalaš.

Další naší nadějí byla Deniska Pecháčková v kategorii girls. Ale jelikož ostatní girls nedorazily, tak si Deniska zajela trať benjaminů mimo soutěž a nutno říci, že dojela s nejmenším počtem trestných bodů ze všech benjaminů! Za odměnu si také postála na nejvyšším stupínku a užila si potlesk soupeřů i diváků.

Posledním želízkem nažhaveným do ruda byl v kategorii hobby David Budský. Jiní ráno škrábali námrazu se skel aut, ale David nastoupil do závodu v tričku s krátkým rukávem a kraťasech. David rozhodně nezamrznul a vybojoval první místo.

Tímto se s vámi loučíme a těšíme se na blízkou i vzdálenější cyklotrialovou budoucnost.

Výsledky si můžete prohlídnout zde a fotografie ze závodu v naší galerii.