BLOG POST

Calbe DE, Trial Březová u Sokolova 14-15.4.2018

Pro víkend 14-15.4. se naše závodnické cesty rozdělily. Část vyrazila na trialové závody do Březové u Sokolova a část do východoněmeckého Calbe. Nakonce závodili Martin Kuchař, Deniska Pecháčková, Libor Pecháček na motorce. Na kole Vojta Kalaš, protože Kuba Kalaš onemocněl.

Martin Kuchař je již ostřílený borec, který už závodí spousty sezón. Letos znovu startuje se svojí krásnou Hondou v kategorii Classic. Závod to byl velice zajímavý. Pořadí se přelévalo každým okruhem a nakonec to skončilo tak, že první tři jezdci měli shodný počet bodů. 😊 Přišlo tedy na řadu rozpočítávání nul. To taky nepomohlo 😊 Byl určen vítěz, ale o druhém a třetím místě musel rozhodnout počet sekcí odjetých za jeden trestný bod. Jedniček měl bohužel Martin „jen“ 6, tedy o jednu méně, což rozhodlo o konečném 3.místě. Velká gratulace!

V neděli závodil i náš pan předseda a začal velice zostra 😊. Po prvním kole 4 body. V druhém přišlo pár chyb a pan předseda dorazil do cíle na krásném 18. místě. Vzhledem k tomu že jede na své krásné, leč letité Hondě, která už moc nebrzdí, nepruží, nezatáčí…….ale jede krásně, tak je to myslím velice pěkné umístnění.
Deniska si v Březové nevedla vůbec špatně. Byly to její první závody na motorce a pořád zůstává prioritou závodění na kole. Vrhla se do kategorie, kde spolu závodí jezdci dohromady a nezáleží na věku ani na pohlaví. Ať již 10 letá Deniska, nebo matador trialových tratí Pavel Kohout (44 letý) se museli vypořádat s krásně připravenou tratí. Pavel Karkoš trialem žije a je to na jím připravovaných závodech vidět. Jen houšť takovýchto lidí!

Pojďme se podívat do Německa. Na závodiště jsme přijeli v soboru večer a po rychlém zhlédnutí části jedné sekce (s baterkou) se rozhodlo, že Vojta zkusí zelenou trať kategorie Masters. Němci člení kategorie trochu jinak než UCI.
Tedy v této kategorii se Vojta potkal se závodníky o rok až pět let staršími. Vedl si velmi dobře. První kolo zajel za 0 bodů. V druhém a třetím kole přišlo pár chybiček, konkrétně 3 a bylo z toho celkové 2. místo v kategorii Masters.

Na závěr nutno poděkovat našim závodníkům za propagaci našeho klubu na nových kolbištích. Určitě plánujeme znovu navštívit jak trialové závody, tak východoněmecké mistrovství.