Mistrovství České Republiky Youth Games a Český pohár v cyklotrialu Blansko 27.5.2017

V dějiště letošního MČR náš klub přijel ve velké pohodě a řádně připravený. MČR má několik zvláštností oproti standardním závodům poháru mládeže YG.
První je, že všichni závodníci jedou ve svých kategoriích a nemohou jet o kategorii výše.
Druhou je, že by kontrolní úseky měly být svojí náročností srovnatelné s kvalifikací WYG (World Youth Games).
Oba předpoklady byly v Blansku splněny a náš klub toho beze zbytku využil. Pojďme se tedy mrknout, jak to dopadlo:

kategorie Promesa: Ondra Hraba – 4. místo druhý z Čechů
Danielka Pecháčková – 6. místo
Zdenda Hraba – 23. místo bohužel díky věku mimo pořadí (jinak krásné 13. místo)

kategorie Poussin: Vojta Hříbek – 1. místo – MISTR REPUBLIKY!
Kuba Kalaš – 4. místo – DRUHÝ VICEMISTR REPUBLIKY!

kategorie Youth Girls: Deniska Pecháčková – 1. místo – MISTRYNĚ REPUBLIKY!

kategorie Benjamin: Vojta Kalaš – 3. místo – VICEMISTR REPUBLIKY!

kategorie Open: David Budský – 1. místo

Děkujeme za příkladnou reprezentaci a nutno říct že náš klub je v tuto chvilku NEJLEPŠÍ v České Republice.

Výsledky zde a foto na našich FB stránkách.

Závody BIU Doubravčice 20.5.2017

Druhý závod BIU se konal ve Středočeských Doubravčicích. Závod na krásných velkých kamenech u v údolí Šembery, které jsou hodně podobný těm Říčanským v nás vyvolalo spousty nostalgie.

Závod v  číslech:
kategorie Benjamin: Vojta Hříbek – 1. místo
Vojta Kalaš – 4. místo
kategorie Hobby modrá: David Budský – 1. místo

Foto na našich FB stránkách.

Závody Youth Games ve Slovenské Rudině 13.5.2017

V sobotu 13.5.2017 se konaly závody poháru YG a nominace na světové hry mládeže ve Slovenské Rudině. Na závody náš klub vyrazil v omezené sestavě. Kuba se bohužel závodu nemohl zúčastnit, neboť bral antibiotika. Péťa závodil na vodních skútrech a pro Davida na YG v Rudině nebyla kategorie.

V pátek jsme dorazili na místo kempu u závodiště a když jsme zaparkovali zjistili jsme, že na rozmočené louce budeme asi déle, než jsme předpokládali. Kola aut se nekompromisně zabořili a nešlo to ani dopředu ani dozadu.
V sobotu ráno jsme se probudili do mlžného oparu a navlhlé kameny a klády místního cyklotrialového parku nám naháněly hrůzu. Mimochodem park je to nádherný a vyrostl na něm nejlepší Slovenský závodník. Postupem času ale vykouklo sluníčko a závody se začaly dařit.

Pojďme si to vyjádřit čísly. kategorie Promesa: Ondra Hraba – 3. místo první z Čechů
Danielka Pecháčková – 9. místo
Zdenda Hraba – 7. místo (bohužel díky věku klesl na konečné 18. místo)
kategorie Benjamin: Vojta Hříbek – 2. místo první z Čechů
Vojta Kalaš – 3. místo
kategorie Girls: Deniska Pecháčková – 2. místo

Výsledky závodu jsou zde. Foto ze závodu v naší galerii na FB

Závody BIU Kramolín 6.5.2017

Omezená skupina jezdců našeho týmu se vypravila do západočeského Kramolína. Kramolínská lokalita je známá našim trialovým členů velice dobře. Trialové závody se zde jezdí řadu let. Letos sem zavítal i biketrial. Krásné velké kameny jsou zárukou kvalitních závodů.
A jak už to letos bývá, tak se naši závodníci na těchto tratích neztratili.

Posuďte sami: kategorie Hobby růžová – Ondra Hraba – 1. místo
kategorie Benjamin – Vojta Hříbek – 1. místo
Vojta Kalaš – 3.místo
Kuba Kalaš – 5. místo
kategorie Hobby bílá – Petr Dryják – 5. místo
kategorie Hobby modrá – David Budský – 2. místo
Druhý den: kategorie Hobby modrá – David Budský – 2. místo

Galerie na FB našeho klubu.

Rej čarodějnic ve Sklence 30.4.2017

V neděli jsme se sešli společně upálit tu zlou paní s koštětem a bradavicí. Stoly se prohýbaly pod jídlem, pivo mělo správnou teplotu, v grilu svítily žhavé uhlíky, masíčko a buřty voněly a nám nechybělo vůbec nic. Všichni jsme se dobře bavili, o půlnoci nechyběla bojovka pro děti a se strašením nám přišel pomoct i místní hastrman J.

Foto na facebooku našeho klubu.

Český pohár mládeže – Youth Games Brno Kníničky 29.4.2017

První letošní závody Českého poháru mládeže-Youth Games pořádal brněnský klub v mnohým dobře známém cyklotrialovém areálu v Brně Kníničkách. Po propršené noci se ráno počasí umoudřilo a během dne uštědřilo závodníkům už jen pár přeháněk, které si vynutily jen lehkou úpravu pražců v sekci číslo 4, a to formou zeleného protiskluzového koberce. Zároveň zde proběhl první ostrý test nového softwaru na zpracování výsledků, které jsou jak mávnutím kouzelného proutku dostupné i on-line, takže i babička z Horní Dolní může sledovat, jak se vnoučkovi daří, v reálném čase 🙂 Na závodníky se jako divák přijel podívat i pan fyzioterapeut Volavý. Někteří z vás ho neznají, ale ti, kteří jeho umění viděli či dokonce zažili na vlastní kůži, nikdy nezapomenou 🙂 Pro náš klub to bylo klání velice úspěšné. Děti skvěle zúročily poctivou zimní přípravu v našem „kravíně“ 🙂 Takže podtrženo, sečteno, konečný verdikt zní : kategorie Promesa – Ondra Hraba 3. místo, Dáňa Pecháčková 6. místo a Zdenda Hraba – mimochodem hlavně skvělý fotbalista – 18. místo, kategorie Poussin – Kuba Kalaš – 1. místo, kategorie Benjamin – Vojta Kalaš – 2. místo, Vojta Hříbek – 3. místo, kategorie Girls – Deniska Pecháčková 2. místo. Děkujeme všem za pěkný závod a těšíme se na další.

Foto na facebooku našeho klubu

Výsledky zde.

Cyklotrialové soustředění Domašov Nad Bystřicí 20. – 23.4.2017

Na dny 20 – 23.4.2017 bylo naplánováno tradiční soustředění cyklotrialových nadšenců v Domašově, pod taktovkou Olomouckého klubu. Všechno měli olomoučtí určitě naplánované do detailu, nicméně jak se říká „člověk míní, Pán Bůh mění“ , napadlo před příjezdem účastníků třicet centimetrů sněhu. Ti „tvrdší“ z nás se vydali na místo navzdory popadaným stromům a metrovým závějím. Ti „měkčí“ to stočili rovnou k olomoucké trialové hale a vsadili na jistotu suchých nohou. Sice v tomto případě nedokázali olomoučtí poručit větru, dešti, zato dokázali poručit dopravní společnosti ,aby v pátek ráno přistavila dva autobusy, které nás rozvezli na trénink do olomoucké haly a druhou část jezdců do Bystřice. Celé toto stěhování národů i  s koly, měl pod taktovkou neomylný dirigent Luďa Valenta. A děti dle hesla „sníh a mráz nás nepálí, hlavně když nás trenér pochválí“ jezdily jako o život. V sobotu už se počasí umoudřilo natolik, že jsme už nepotřebovali sněžnice a mohli jsme vyrazit trénovat do místního lomu.  Večer proběhla celosvětová premiéra cyklotrialové hymny Cyklotrial to je pán, která poté vyhrávala od rána do večera každý den, z jedné nejmenované obytky J V neděli už nás čekal pouze dopolední trénink a potom hurá domů. Obrovská pochvala od nás míří do kuchyně za výborné jídlo (ostatně to už je tady tradice : )) Ještě na závěr velké díky celému realizačnímu týmu v čele s Radkem Jankou za super čtyři dny a za to, že se nedali a vše noblesně vyřešili. Takže zase za rok ahoj v Domašově