Retz 19.-20.5

O víkendu 19.-20.5 biketrialový kolotoč zavítal do rakouského Retzu. V okolí místních vinic je krásný terén v lomu, kde má svoje zázemí místní trialový klub.
Místní hromady kamenů a krásná skalka na návrší nad lomem důkladně prověří každého závodníka. Závody se konaly jako dvoudenní, kdy v neděli se jeli tratě prakticky obráceně.
Počasí bylo krásné a našemu týmu se zadařilo.

Sobota
Hobby růžová
Danielka Pecháčková – 5.místo
Hobby zelená
Deniska Pecháčková – 1.místo
Hobby modrá
David Budský –  1.místo
Matúš Mlynar – 5.místo
Benjamin
Vojta Hříbek – 2.místo
Kuba Kalaš – 7.místo
Minime
Vojta Kalaš – 5.místo

Neděle
Hobby růžová
Danielka Pecháčková – 1.místo
Hobby zelená
Deniska Pecháčková – 1.místo
Hobby modrá
David Budský –  1.místo
Matúš Mlynar – 3.místo
Benjamin
Vojta Hříbek – 1.místo
Kuba Kalaš – 6.místo
Minime
Vojta Kalaš – 4.místo

Blansko 5.5. a 6.5.

Sezóna se v Čechách rozjela Blanenským závodem. V sobotu se jel biketrialový závod v areálu blanenské přehrady Pálava.
Z našeho klubu se závodu zúčastnili a umístili závodníci následovně.

Hobby růžová
Danielka Pecháčková – 1.místo

Hobby zelená
Deniska Pecháčková – 2.místo

Hobby modrá
David Budský – 1.místo
Matúš Mlynar – 5.místo

Benjamin
Vojta Hříbek – 3.místo

Druhý den se závodilo v blanenském parku, kde se jel první závod seriálu youthgames.
Pořadí bylo následující

Promesa
Danielaka Pecháčková – 1.místo

Youth Girls
Deniska Pecháčková – 1.místo
Girls
Deniska Pecháčková – 1.místo

Benjamin
Vojta Hříbek – 2. místo
Kuba Kalaš – 6.místo

Minime
Vojta Kalaš – 5.místo

Jarní akce klubu

Sezóna se nám rozjela a náš klub absolvoval hned několik akcí.

26.4.2018 proběhla první ukázka cyklotrialu na základní škole v Praze Petrovicích. Petrovická základka pořádá každoročně čarodějnickou zahradní oslavu. Náš klub si na tuto akci připravil ukázku cyklotrialu a zároveň zde také proběhla exhibice pole dance v podání Jany Budské.

První nastoupila Jana s holkami a předvedly krásné akrobatické kousky. Cyklotrialová ukázka byla provedena jak jinak, než na vysoké úrovni a diváci byli nadšeni 😊

Druhou akcí byl Evropský pohár Biketrialu ve Slovenské Těrchové. Závod to byl velice hezky postavený v úžasné lokalitě, kde na všechno dohlížel Jánošík.

Z našeho klubu na tyto závody vyrazili David Budský, Matúš Mlynar, Danielka a Deniska Pecháčkovi a Vojta Hříbek.

Výsledky závodu jsou následující:

kategorie Hobby Růžová

Danielka Pecháčková – 1. místo

kategorie Femine

Deniska Pecháčková – 2. místo

kategorie Benjamin

Vojta Hříbek – 4. místo

kategorie Hobby Modrá (Major)

David Budský – 2. místo

Matúš Mlynar – 4. místo

kategorie Hobby Zelená

David Budský – 1. místo

Další možností kde presentovat cyklotrial bylo 30.4.2018 pálení čarodějnic v Nupakách. Tato akce přilákala obrovské množství diváků. Naši jezdci ještě pro tak velké publikum cyklotrial nepředváděli a byli trochu nervózní.

Všechno však zvládli na výbornou a ukázka měla veliký úspěch. Děkujeme obci Nupaky a firmě levnepotraviny.cz za pozvání a možnost předvést cyklotrial pro tolik diváků.

Poslední ukázkou, kterou za poslední týden UAMK cyklo-trial klub absolvoval, byla dne 2.5.2018 exhibice pro říčanskou školu Magic Hill. V sedmé třídě probíhá projekt na téma “Sport” a ukázka cyklotrialu tedy tématicky velice dobře doplnila výuku.

Dětem se ukázka velice líbila, nadšeně fandily a pak si v hojném počtu jízdu na cyklotrialovém kole i jednokolce vyzkoušely.

Děkujeme moc za pozvání panu řediteli Vodovi, třídnímu učiteli sedmáků Otu Václavíkovi a celé škole Magic Hill.

Fotografie si můžete prohlédnout v naší galerii

Calbe DE, Trial Březová u Sokolova 14-15.4.2018

Pro víkend 14-15.4. se naše závodnické cesty rozdělily. Část vyrazila na trialové závody do Březové u Sokolova a část do východoněmeckého Calbe. Nakonce závodili Martin Kuchař, Deniska Pecháčková, Libor Pecháček na motorce. Na kole Vojta Kalaš, protože Kuba Kalaš onemocněl.

Martin Kuchař je již ostřílený borec, který už závodí spousty sezón. Letos znovu startuje se svojí krásnou Hondou v kategorii Classic. Závod to byl velice zajímavý. Pořadí se přelévalo každým okruhem a nakonec to skončilo tak, že první tři jezdci měli shodný počet bodů. 😊 Přišlo tedy na řadu rozpočítávání nul. To taky nepomohlo 😊 Byl určen vítěz, ale o druhém a třetím místě musel rozhodnout počet sekcí odjetých za jeden trestný bod. Jedniček měl bohužel Martin „jen“ 6, tedy o jednu méně, což rozhodlo o konečném 3.místě. Velká gratulace!

V neděli závodil i náš pan předseda a začal velice zostra 😊. Po prvním kole 4 body. V druhém přišlo pár chyb a pan předseda dorazil do cíle na krásném 18. místě. Vzhledem k tomu že jede na své krásné, leč letité Hondě, která už moc nebrzdí, nepruží, nezatáčí…….ale jede krásně, tak je to myslím velice pěkné umístnění.
Deniska si v Březové nevedla vůbec špatně. Byly to její první závody na motorce a pořád zůstává prioritou závodění na kole. Vrhla se do kategorie, kde spolu závodí jezdci dohromady a nezáleží na věku ani na pohlaví. Ať již 10 letá Deniska, nebo matador trialových tratí Pavel Kohout (44 letý) se museli vypořádat s krásně připravenou tratí. Pavel Karkoš trialem žije a je to na jím připravovaných závodech vidět. Jen houšť takovýchto lidí!

Pojďme se podívat do Německa. Na závodiště jsme přijeli v soboru večer a po rychlém zhlédnutí části jedné sekce (s baterkou) se rozhodlo, že Vojta zkusí zelenou trať kategorie Masters. Němci člení kategorie trochu jinak než UCI.
Tedy v této kategorii se Vojta potkal se závodníky o rok až pět let staršími. Vedl si velmi dobře. První kolo zajel za 0 bodů. V druhém a třetím kole přišlo pár chybiček, konkrétně 3 a bylo z toho celkové 2. místo v kategorii Masters.

Na závěr nutno poděkovat našim závodníkům za propagaci našeho klubu na nových kolbištích. Určitě plánujeme znovu navštívit jak trialové závody, tak východoněmecké mistrovství.

Schůze Modletice 7.4.2018

V sobotu 7.4.2018 se konalo zasedání našeho klubu. Sešli jsme se v hojném počtu.
Probrali jsme témata týkající se pravidel, závodů, licencí, pořádání závodu ve Sklence a v Praze.

Myslím, že se akce povedla a po teoretické stránce jsme na závody připraveni.
Jelikož také víme, že se scházíme na tréninky ve stejně hojném počtu, tak se zdá že jsme na sezónu připraveni i po praktické stránce.

Jdeme do toho! GO! GO! GO! ÚAMK Cyklo-Trial klube Střední Čechy!

Zimní INDOOR Prusice 24.3.2018

První letošní závod pořádaný našim klubem je úspěšně za námi. Letos již jarní, ale počasím spíš zimní Prusice jsou již stálicí cyklotrialové sezóny.
Letos byl před námi úkol postavit tratě na závod podle pravidel UCI, které se aplikovali pouze na MS v Čínském Chengdu a Olomouckém zimním závodě.
Stavba tratí podle těchto pravidel není úplně snadná. Snahou by mělo být postavit branky postupně podle obtížnosti, ale občas skladba překážek v hale toto nedovoluje.

Myslím ale, že se nám povedlo postavit technický závod.

Našim jezdcům se závod velice povedl.
Promesa:
Daniela Pecháčková – 1.místo
Tadeáš Nikodým – mimo pořadí kvůli věku, ale moc hezké body!
Kristián Student – 8.místo – jsou to teprve druhé závody, ale jízda vůbec nebyla špatná
Tommi Neuwirth – bohužel závod nedokončil
YouthGirls – Denisa Pecháčková – bohužel závod nedokončila.
Benjamin:
Vojtěch Hříbek – 1.místo
Jakub Kalaš – 3.místo
Minime:
Vojtěch Kalaš 3.místo
Open Zelená:
David Budský – 3.místo
Fotky jsou v naší galerii a ještě bychom rádi poděkovali www.levnepotraviny.cz za podporu.

Youth Games #10 Veselí nad Moravou 14.10.2017

Poslední závod sezony se jel ve Veselí nad Moravou.

Náš pan předseda musel v tento termín odcestovat na služební cestu, takže jsme do Veselí vyrazili s odhodláním ukázat mu že se na nás může spolehnout 🙂
Veselští si hodně mákli a v podstatě za rok vybudovali krásný trialový park. Klobouk dolu. Ukazuje se že když se najde parta bláznů (myšleno v dobrém), tak se dají udělat velké věci.

Závod proběhl pro naše barvy skvěle.

kategorie Promesa
Ondra Hraba – 2 místo, ale první z Čechů – Ondra už jede jako profík a odměnou mu je celkové první místo v Promese za rok 2017. Příští rok ho čekají Poussini.
Danielka Pecháčková – 6. místo. Dáňa vybojovala celkové 3. místo v seriálu…..super práce!
Tadeáš Nikodým – Táda bohužel nedokončil závod, ale není se co divit. Cyklotrial je velice technický sport a nervy o závodech také udělají svoje. Táda se musí “vyzávodit”

kategorie YouthGirls
Deniska Pecháčková – 1.místo. Deniska je pro letošek královnou své kategorie a nemá v ní konkurenci.

kategorie Girls
Deniska Pecháčková – 1. místo. Denča se domluvila že s ní jako doprovod půjde Bětka Pečínková a musíme říct že tohle duo fungovalo náramně. Deniska přivezla jen 2 body na těžkých tratích a ukázala jak dobrou závodnicí je. Celkově skončila na 1. místě v kategorii Girls

kategorie Poussin
Kuba Kalaš – 1. místo. Kuba udržel nervy na uzdě a neudělal větší chybu a odměnou mu je první místo v závodě a i první místo v seriálu.

kategorie Benjamin
Vojta Kalaš – 5. místo – Vojta už dva závody věděl že je vítěz seriálu. Udělal pár zbytečných chyb a bylo z toho páté místo.
Vojta Hříbek – 6. místo – Vojťas taky neměl úplně svůj den a pár chyb ho posunulo na 6. místo. Podařilo se mu však udržet 2. místo v seriálu a tak náš klub má v této kategorii double!!

Youth Games #9 České Budějovice 30.9.2017

Další zastávkou letošního seriálu youthgames byla nová lokalita v Českých Budějovicích. Při příjezdu na místo závodu nás překvapilo moře obrovských kamenů, které by chtěl mít na zahradě každý cyklotrialista. Velkou práci si se závody dal místní klub a místní ÚAMK. Moc za tuto práci a za skvělé závody děkujeme.
Naši závodníci si vedli bravurně.

kategorie Promesa: Ondra Hraba – 1.místo – stálice prvních míst v této kategorii 🙂 Super Onďas!
Dáňa Pecháčková – 3. místo – už už to vypadalo na double 🙂
Táda Nikodym – 7.místo – po 3 měsících ježdění? jen tak dál
Baruš Hříbková – 12.místo – ve 4 letech jasně nejmladší závodníce a nejhezčí a nejusměvavější a tak vůbec 🙂
Viki Skolilová – 15.místo díky věku, ale jinak parádní body na to že trénuje jeden měsíc
kategorie Poussin: Kuba Kalaš – 2.místo
Adam Skolil – 10.místo – první závod v poussinech (jsou sice oproti promese těžké, ale ono to půjde:-))

kategorie YouthGirls: Deniska Pecháčková – 1.místo – no tak paní mistryně to jezdí za 0 bodů 🙂 (Deniska je Mistryně Světa pozn. redakce:-) a to se neoposlouchá!)
kategorie Girls: Deniska Pecháčková – 1.místo – už jsme na to zvyklí 🙂

kategorie Benjamin: Vojta Hříbek – 2.místo – krásná jízda
Vojta Kalaš – 4.místo – no že to byl druhý závod po minime, tak to 4. místo odpouštíme 🙂
kategorie Minime: Vojta Kalaš – 6.místo – první závod v minime. Nebýt třech těsně přeskočených šipek tak super výsledek

ČP #6 a Youth Games #8 Sklenka 9.9.2017

ČP #6 a Youth Games #8 Sklenka 9.9.2017

Vrcholem sezóny pro náš klub bylo pořádání závodu v našem novém cyklotrialovém parku ve Sklence. Sklenka je název vísky, kde jsme našli skvělé místo pro vybudování nového parku a od teď už se tam vyřádí všichni, komu se kola točí.

Myšlenka vzniku parku je poměrně dost stará, ale k realizaci (po všech potřebných povoleních) došlo až v dubnu letošního roku.
Od chvíle, kdy jsme přišli poprvé dolu, do zarostlého lesíka až do dne konání závodu neuplynulo tedy moc času a myslím že jsme to zvládli se ctí. Fota v galerii myslím mluví za vše :))

Chtěli bychom poděkovat všem, kteří nám pomohli a pomáhají. Bez nich by to nebylo. Každý z nás je jedno ozubené kolečko v soukolí velké party.

Děkujeme všem novým členům kteří naskočili do rozjetého vlaku a bez váhání se zapojili do práce. Děkujeme klukům od bagrů.
Děkujeme opravdu všem co se jakýmkoliv způsobem podíleli na vzniku tohoto parku.

Závody už byla jen třešnička na dortu 🙂 měli jsme velké štěstí na počasí. Děkujeme všem jezdcům a doprovodům, kteří k nám vážili cestu.

 

 

Výsledky našich. A že jich bylo dost 🙂

kategorie Promesa

Ondra Hraba – 1. místo

Danielka Pecháčková – 2.místo

Táda Nikodým – 6. místo – první závod v životě a hned tolik nul 🙂

Kristián Studen – 8. místo – první závod a už se těší na další 🙂

Honza Panenka – 9. místo – úspěšný mototrialista

Adam Skolil – 11. místo, pěkná práce !

Viky Skolilová – 13. místo – po měsíci ježdění…ufff paráda 🙂

Tomáš Neuwirth – 14. místo – tak kdo si tohoto Říčanského borce pamatuje? Ten, komu je víc než 40 🙂

Báruš Hříbková – 15. místo – vždyť skoro ještě ani nechodí 🙂

Tommi Neuwirth – 16, místo – syn Tomáše, potatí se ? 🙂

 

kategorie Poussin

Kuba Kalaš – 1.místo

 

kategorie Youth Girls

Deniska Pecháčková – 1. místo

 

kategorie Benjamin

Vojta Kalaš – 3.místo

Vojta Hříbek – 4. místo

 

kategorie Expert

David Budský – 5. místo – opakuji kategorie Expert!!!! Slušný Dejve!!!!

ČP #5 a Youth Games #7 Žižkovo Pole – 2.9.2017

ČP #5 a Youth Games #7 Žižkovo Pole – 2.9.2017
Poslední prázdninovou sobotu náš tým vyrazil na Vysočinu. Žižkovo pole a hlavně rodina Pochtíků zde pořádali další díl Her mládeže. Tomáš zbláznil celou rodinu a celou vísku a musíme říct,
že se jim to velice povedlo. Doslova rodinná atmosféra vládla celému závodu. Bylo vidět že i na malé vsi lze postavil závody veliké úrovně, s velkou diváckou kulisou a na krásných překážkách.
Kdo z Vás jezdil na slámových balících, nebo na dřevěném traktoru?
Děkujeme za to !!!

Výsledky našich závoďáků:
kategorie Promesa
Ondra Hraba – 1. místo
Danielka Pecháčková – 4. místo

kategorie Poussin
Kuba Kalaš – 1. místo

kategorie Benjamin
Vojta Kalaš – 2. místo

kategorie Youth Girls
Deniska Pecháčková – 1. místo

kategorie Girls
Deniska Pecháčková – 3. místo

Výsledky zde