16.10.2016 YG Havířov

Poslední letošní závod seriálu YG je zakončený velmi zdařeným závodem v místním městském trial parku v Havířově. Hodnocení závodu bereme velmi pozitivně, opět velmi vysoký počet jezdců .Uspořádání závodů za pomoci všech klubů se parádně vydařilo. Naši jezdci zakončili tímto závodem sezonu YG 2016. A to v kategorii promesa Ondra Hraba vybojoval velmi pěkným výkonem 15 místo, Danielka Pecháčková po hezky zajetém závodě obsadila 16 místo a Péťa Dryják jako nováček obsadil hezké 23 místo. Želízko v ohni pro náš klub byla tentokrát Deniska Pecháčková v kategorii Girls která si vyjela krásné 2 místo. Jezdec Vojta Hříbek se z důvodu zranění závodu nezúčastnil.

YG Blansko 1.10.2016

Tento závod se nesl v duchu samých pochval,, kde pořadatel připravil zatím nejlepší závod YG ale zároveň je potřeba vyzdvihnout celý team starajících se lidí a rodičů , kteří se  po tři roky dozadu  těšili na takhle připravený a obsazený závod. Každopádně nejde usnout na vavřínech a je potřeba další závody neustále vylepšovat a tím získávat nové jezdce pro tento krásný sport. Náš klub reprezentovali 4 jezdci a to Denisa a Daniela Pecháčkovi, Vojta Hříbek a Péťa Dryják, který při svém prvním startu na cyklotrialovém závodě po jednoměsíčním trénování dokázal odjet celý závod a umístil se na krásném 26. místě (bylo mu připsáno 100 trestných bodů za věk) je jen otázka času, kdy se tento jezdec  posune do své kategorie. Vojta Hříbek jak je již jeho zvykem, startoval ve starší kategorii benjamin a tentokrát obtížnost tratí mu pořádně zamotala hlavu, ale i tak se s nástrahami tratí  pral statečně a to mu přineslo velmi krásné 7. místo. Daniela Pecháčková jako jedna z nejmladších závodnic v kategorii promesa vybojovala nádherné 13. místo a bravurně  se poprala s obtížností tratí, ale bohužel její fyzické síly na některé prvky nestačily. Denisa Pecháčková ve věku 9 let jako nejmladší závodnice v kategorii Girls zajela první kolo závodu průměrným výkonem, za to druhé kolo vytáhla na pro ni velmi těžkých překážkách skvělým výkonem a nakonec z toho bylo pro ni nejlepší  možné 2. místo za což gratulujeme. Poslední závod sezony se bude konat v Havířově 16.10. 2016 tak držíme palce ať počasí vydrží a závodníci podají své nejlepší výkony 🙂

Všechny fotky z YG najdete opět v Galerii.

Oderská Mlýnice MTB 24.9.2016

Sobotní závod Kola pro život se tentokrát odehrával ve velmi kopcovitém terénu Oderské Mlýnice. V dětských závodech jsme obsadili kategorie 8-9 let žákyně Denisa Pecháčková, která z 23 závodnic vybojovala velmi krásné 4 místo ač po větší část závodu si držela 2 místo tak ve finiši nebylo dost sil na bednu. Želízkem v ohni v kategorii dívek do 5 let byla nasazena našim klubem Daniela Pecháčková která z počtu 15 závodnic jednoznačně dominovala s velkým náskokem ne 1 místě za což gratulujeme:-)))).

17-18.9.2016 Rakouský pohár GMUNDEN

Na zkušenou jsme vyjeli do Rakouského Gmundenu. Kde jsme byli velice příjemně překvapeni naprosto perfektně připraveným závodem i krásou technických sekcí a prostředí. Velmi dobrého zázemí a vřelým přístupem pořadatele. Sobotní závod se vyznačoval převážně trvalým deštěm ale i přez toto počasí bylo vidět nadšení a chuť závodníků se poprat o nejlepší umístění. K naší velké radosti Denisa Pecháčková zajela sobotní závod za 2tb a tím získala prvenství v kategorii modrá ( naše benjamin). O to větší radost byla, že opravdu byla mezi domácími jezdci Benjamin v této  kategorii. Danielka Pecháčková se statečně poprala v kategorii bíla ( pousin) o 4 místo.

Nedělní závod po kompletní přestavbě tratí se Denise Pecháčkové vydařil na výbornou, kde ani jednou nechybovala a tedy zajela celý závod za 0 tb. Počasí bylo v neděli přívětivé bez deště. Danielka Pecháčková se umístila na 7 místě . Celkově se tento víkend nesl v pohodové náladě.

MČR v BIU Březová 10.9.2016

Předposlední podnik venkovního MČR v biketrialu Březová dopadl podle očekávání, kde pořadatel opět předvedl skvělou odměnu pro všechny startující a  jako doplněk malá soutěž ve výdrži skákání na zadním kole, byla ještě zvláště ohodnocena cenami a celé zpestření programu, bylo opět svátkem biketrialového dne. Tentokráte jezdci bojovali pro ně na nových sekcích, které z našeho pohledu nebyli až tak technické spíše odvážné. I tak jezdci si závod kolem Březovského potoka dostatečně užili. Naši jezdci nejmladší Daniela Pecháčková pro ni na velmi těžkých sekcích jako nejmladší v kategorii byla na konci řady startujícího pole. Denisa Pecháčková po nestabilním výkonu skončila na 4 místě. Vojta Hříbek v kategorii benjamin obsadil velmi pěké 5 místo.

3.9.2016 MČR v BIU a Evropský pohár v Rakouském RETZU

Sobotní závod v Retzu byl pořádán v nedalekém lomu pořadatelem ze  Znojma. Byl krásný, slunný až horký den a velmi kopcovitý terén, takže jak jezdci, tak i doprovodi ( rodiče) toho měli dost. Naši závodníci podali vyčerpávající výkony. Takže Naše nejmladší Daniela Pecháčková dojela s vypětím všech sil na 17 místě ( poslední 🙂 ). Denisa Pecháčková na  3 místě a Vojta Hříbek opět ve starší kategorii krásné 5 místo.

Další závod se koná v Březové u Sokolova, takže se všichni těšíme k p. Boudovi na krásné závody a ceny, které jsou vždy u něho zárukou.

Prázdninový seriál světových závodů

O prázdninách jsme začínali Rakouským Vocklabruckem kde náš jezdec Vojta Hříbek získal velmi pěkné 3 míto a zároveň toto bral jako přípravu na MS v UCI ve Freiamtu.

Dále reprezentanti našeho klubu se vydali na MS  YG ve Freiamtu.  V pátečním závodě v Cyklotrialu národů kde naše reprezentace vybojovala krásné 3 místo. Součástí tohoto vybraného týmu byl i náš jezdec Vojta Hříbek. Sobotní kvalifikace do finále vyšla oběma našim jezdcům Denise Pecháčkové a Vojtovi Hříbkovi, oba postoupili do finálových jízd, které se konali v neděli, kde sekce byly podstatně ztíženy. Denise Pecháčkové se podařilo perfektně zajet první kolo za to druhé kolo pokazila jak jen mohla, tak z toho bylo nakonec i tak krásné 5 místo. Vojta Hříbek v obrovské konkurenci jezdců se umístil na krásném 8 místě.

Další MS v BIU se konalo v Blansku kde se Denisa Pecháčková celkově umístila na 4 místě a Vojta Hříbek na 3 místě.

MR Youth games v Horšovském Týně 2.7.2016

V sobotu jsme  celý klub vyrazili do Horšáku urvat co nejlepší umístění. Toto se povedlo nejvíce Vojtovi Hříbkovi, který jel ve své kategorii poussin  a zároveň deklasoval soupeře o parník počtem trestných bodů a jednoznačně se stal Mistrem ČR. Denisa Pecháčková jela opět v pro ni ve starší kategorii kde obsadila 3 místo a naši nejmenší Daniela Pecháčková a Ondřej Hraba se v kategorii promesa statečně poprali o 4 a 5 místo pro ně na velmi těžkých tratích.

Všechny fotky z MR najdete v Galerii.

GRAND PRIX Nové Město na Moravě 1.7.2016

Krásný čtvrtek a pátek jsme zažili v top připravené Vysočina aréně, kde se konal letošní vrchol sezóny MS v MTB. V pátek  Denisa Pecháčková, která si vyjela nominaci na GP v NMNM, se umístila na krásném 6tém místě i přes to, že startovala z druhé řady celkového počtu 25 nejlepších závodnic z České Republiky. Daniela Pecháčková, která měla možnost se také zúčastnit těchto prestižních závodů kde byla v OPEN otevřena i její věková kategorie  s naprostým přehledem zvítězila.